12. mistrovství Evropy v Rogainingu
27. - 28. června 2015 Česká Republika

Lokalita:

Centrum závodu je v Černém údolí v Novohradských horách (180 km jižně od hlavního města Prahy, 45 km od Českých Budějovic). Přímé vlakové spojení je mezi Prahou a Kaplicí (cca. 3:30 hod.), ale i z rakouského Lince (2 hod). Dopravu z Kaplice do 20 km vzdáleného Černého údolí zajistí na požádání pořadatel.

Novohradské hory představují jeden z největších lesních komplexů v České republice a jsou unikátní díky vzácně zachovalé přírodě. Bývalé pohraniční pásmo na železné oponě ušetřilo oblast od zásahů člověka a dodnes je jen řídce osídleno. V roce 2000 zde byl vyhlášen Přírodní park Novohradské hory. V Novohradských horách pramení Lužnice, Malše, Stropnice, Černá a Pohořský potok, šestnáct vrcholů dosahuje výšky 1000 m.n.m. Závod bude probíhat na obou stranách státní hranice.

Terén:

Na středoevropské poměry se jedná o divoký a svébytný prostor. Podhorský terén přechází ve vrcholových partiích hraničních hor v otevřenou kleč. Horské louky se střídají s hlubokými lesy, bažiny s vřesovišti. Opuštěné vesnice a zbytky ostře střežené hranice kontrastují s novými turistickými penziony. Vegetačně i geomorfologicky rozmanitý terén dovoluje staviteli střídat obtížné pasáže s méně obtížnými. Pro umístění kontrol jsme vybrali mapově i turisticky atraktivní místa.